amor.sk
Slovenská zoznamka od roku 2009

  

Už máte účet? Prihlásiť sa

Zoznamka na úrovni. Už 11 rokov pomáhame ľuďom nájsť vážne známosti a životných partnerov. Vo dvojici je život krajší!

 

Ak máte 5 minút času, tento článok Vám ušetrí čas, starosti a peniaze pri zoznamovaní cez internet.

Zoznámenie cez internet funguje.
Vďaka internetu je nadviazanie kontaktu s ľudmi rýchlejšie a pohodlnejšie, ako kedykoľvek v minulosti. Počet ľudi všetkých vekových kategorií, ktorí našli šťastie prostredníctvom niektorej zoznamky, neustále rastie. Vyžaduje to však trpezlivosť, aj opatrnosť.

Zoznamky na Slovensku.
Cieľom tohto článku je informovať ľudí a pomôcť im orientovať sa v mori zoznamiek. Veríme, že nasledujúce informácie budú pre Vás užitočné. Možno po ich prečítaní budete vedieť poradiť aj iným, ktorí by si radi našli známosť za pomoci internetovej zoznamky.

V posledných rokoch sa ľudom na Slovensku začalo ponúkať čoraz väčšie množstvo zoznamovacích webstránok prevádzkovaných najmä zahraničnými firmami. S nimi prišli aj praktiky, ktoré mnohých ľudi zaskočia.

Ľudia na zoznamke.
Keď si pozriete fotky ľudí na zoznamke, mali by vyzerať ako vzorka obyvateľov danej krajiny. Ak sa dostanete na zoznamku, kde väčšina ľudí vyzerá ako zo súťaže krásy, je veľmi pravdepodobné, že nejde o skutočných ľudí, ale o vymyslené profily. Paradoxne, najčastejšie sú to práve tie zoznamky, ktoré sa označujú prívlastkami "prestížne" alebo "pre náročných", ktoré Vám neumožnia vidieť fotky ostatných členov zoznamky, kým nezaplatíte.

Bezplatné zoznamky.
Hlavnou výhodou týchto stránok je skutočnosť, že sú zadarmo. Toto je zároveň aj ich nevýhodou. Totižto okrem ľudí, ktorí sa chcú seriózne zoznámiť, používajú bezplatné zoznamky vo väčšom počte aj ľudia, ktorí sa chcú len zabaviť, často na úkor iných. Na bezplatnej zoznamke môžete ušetriť peniaze, ale môže to byť na úrok času, ktorý zabijete s neserióznými ľuďmi.

Spoplatnené zoznamky.
Najviac sťažností na spoplatnené zoznamky majú ľudia kvôli automaticky opakovaným úhradám prostredníctvom bankovej karty, ktorej údaje zoznamke poskytli. Keď ľudia zistia, že si zoznamka stiahla ďalšie peniaze, nevedia ako tento proces zastaviť. Problém je v tom, že si neprečítali podmienky používania danej zoznamky. Tieto sú obvykle veľmi dlhé, často písané malým písmom a preto ich veľa ľudí nečíta vôbec alebo nedôsledne. Sú v nich však zahrnuté dôležité informácie, ktorých by si každý používateľ mal byť vedomý, aby sa vyhol neskorším nepríjemnostiam.

Napríklad spoločnosť be2 so sídlom v Luxemburgu, prevádzkuje niekoľko zoznamovacích webstránok na Slovensku vrátane be2.sk, academicsingles.sk a singles50.sk.
Vo svojích všeobecných obchodných podmienkach uvádzajú okrem iného to, že keď vykonáte platbu, ďaľšie platby Vám budú automaticky sťahované. Tiež sa tam píše, že ak si zrušíte profil, platby Vám budú nadaľej sťahovať, kým im nedoručíte vypoveď zmluvy listom do sídla ich spoločnosti v Luxemburgu. Ak nezaplatíte načas alebo zrušíte platobnú kartu, spoločnosť be2, môže použiť inkasnú spoločnosť na vymáhanie dlhov. Na spoločnosť be2 je viac ako 2600 sťažností, z ktorých väčšina je práve kvôli neoboznámeniu sa s obchodnými podmienkami tejto zoznamky.

Na čo si dávať pozor pred platením na zoznamke.
Najlepšie zoznamky, recenzie a ako fungujú porovnávače zoznamiek.
Na slovenskom internete existuje mnoho porovnávačov zoznamiek, z ktorých každý prezentuje svoj rebríček a recenzie najlepších zoznamiek. Pre Vás je dôležité vedieť, že tieto porovnávače dostávajú od zoznamiek finančnú odmenu (províziu) za sprostredkovanie nových používateľov. Väčšina porovnávačov zoznamiek preto má vo svojom rebríčku len tie najdrahšie zoznamky, ktoré vyplácajú najvyššie provízie za sprostredkovanie nových členov. Niekedy odporúčajú aj zoznamky, ktoré na Slovensku takmer nikto nepozná, nepoužíva a nie sú preložené do slovenčiny. Zoznamka partnernaurovni.sk napríklad prevádzkuje svoj vlastný porovnávač najlepsiezoznamky.com, kde sami sebe napísali recenziu a udelili si najvyššie hodnotenie i odporúčanie.
Majte tieto informácie na zreteli, keď sa ocitnete na niektorom zoznamkovom porovnávači. Poradie, hodnotenia a recenzie sú písane firmou, ktorá porovnávač prevádzkuje a nezakladajú sa na skúsenostiach skutočných používateľov resp. zákazníkov týchto zoznamiek.

Ak máte dotaz alebo pripomienku, pošlite email na admin@amor.sk

 

© 2020Kontakt · Blog · Podmienky používania